İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

Türkiye'de üretilen malı kullanınız!

BASINDA İÇASİFED

Akyürek’ten Yeni Yıl Değerlendirmesi

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek’in 209 yılı değerlendirmesi ve 2020 beklentilerine ilişkin görüşleri Anadolu Gazetesinde yer aldı.

Akyürek’ten Tespitler Ve Çözüm Önerileri

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek, 2019’u ve 2020’den beklentileri ekonomi ve iş dünyası açısından değerlendirdi. Kur dalgalanmasının yarattığı sorunlara dikkat çeken Akyürek, buna faizdeki iniş çıkışlar piyasada bir belirsizlik oluştuğunu söyledi. Mehmet Akyürek 2019’a ilişkin görüşlerini şöyle özetledi: -İç talep daralması ile işletmeler ayakta kalabilmek için çeşitli önlemler almış, bu çerçevede işçi çıkarmak zorunda kalmıştır. -Enerji fiyatları çok artmıştır. -2018-2019 işletme sabit giderleri yüzde yüz artmıştır. -Ekonomi gündeminden çıkıp gereksiz tartışmalara girilmesi girişimcilerin moralini bozmuş ve bozmaktadır. -Yaşanan korku ve duyulan endişeler toplumsal barışı tehdit etmektedir. -Bölgemizde oluşan savaş koşulları yüzünden savunma sanayi yatırımları artmış, bu alanda iş yapan firmalar çoğalmıştır. Böylece katma değeri olmayan bir üretim sürecine girilmiştir. -Gelirler düştüğü için ödenen vergi de düşmüş, banka kredilerini ödemede zorluklar yaşanmış, yaşanmaktadır.

Mehmet Akyürek’ten Yeni Yıl Mesajı

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek Yeni Yıl Mesajı Yayımladı. Büyük umutlarla karşıladığımız 2019 yılını hayal kırıklıklarıyla uğurlarken, yerine alacak olan 2020’ye umutla bakmak istiyoruz ancak sisli, puslu görüntünün arkasında bizleri nelerin beklediğini bilemiyoruz. Zorlukları kolayca aşma adına güçlü ülke olmak istiyorsak birliğimizi, dirliğimizi korumak ve çok üretmek zorundayız. Mutlu, huzurlu olmak istiyorsak birbirimize sevgiyle, saygıyla bakmak, davranmak zorundayız. Saygın bir ülke olmak istiyorsak hukukun üstünlüğünü sağlamak, düşünce ve ifade özgürlüğünün önünü açmak, kadın cinayetlerini ve çocuk tacizlerini bitirmek zorundayız. İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) olarak bu konularda üzerimize düşeni yapacağız. Tüm olumsuzluklara rağmen umutlu olmaktan başka çıkar yol yok. 2020 güzel dileklerin, temiz duyguların, sevginin, barışın, huzurun yılı olsun diyor; yeryüzünde savaşların, acıların bittiği; çocukların, gençlerin, kadınların geleceğe ilişkin umutlarının arttığı yıl olsun diliyorum.

Ankara Valisi Vasip Şahin OSİAD’da

Ankara Valisi Vasip Şahin, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Ankara Valisi Yardımcısı Abdullah Dölek, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın, Ostim OSB Başkan Vekili Sıtkı Öztuna, Ostim Teknik Üniversitesi Müh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Derneğimizde bir kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İÇASİFED'İN MAN VE PİMEKS ZİYARETİ

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu heyetinin MAN Türkiye AŞ ve Pimeks Group’u ziyareti Anadolu Gazetesinde böyle yer aldı.

AKYÜREK'TEN AHİLİK MESAJLARI

İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek, Ahilik Haftası açıklamasında ve İMKB Meslek Lisesinde öğrencilere verdiği konferansta Ahilikle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

AHMET KURT: TUZAKLARI YIKALIM

"Yapısal Reformlar Zirvesi”sinde konuşan İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (İÇASİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kurt önemli konulara dikkat çekti.

HAKSIZ VERGİYE TEPKİ

İç Anadolu Sanayici ve İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek, “Organize Sanayi Bölgeleri üretim üssüdür, emlak vergisinden muaf tutulması gerekir” dedi.

Bowling Turnuvası lie “Kadın Cinayetine Dur” dendi

İç Anadolu İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED), Ostim Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD), Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), 40 Fikir Bi Fayda oluşumu ve Mavi Danışmanlık işbirliği ile Kaynak: Kadına güç ve moral veren Bowling Turnuvasında “Kadın Cinayetine Dur” dendi. Haber pek çok gazetede yer buldu.

ANGİKAD'ın İÇASİFED destekli fidan dikme etkinliği

İÇASİFED Üyesi Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği ANGİKAD Ormanı Ağaç Dikme Şenliği 12 Ekim 2019'da gerçekleştirildi. Etkinliğin haberi Milliyet Ankara'da böyle değerlendirildi.

Dursun Erkılıç'ın 3 bölümlük İÇASİFED yazısı

Kadın Cinayetlerine Karşı Bowling Turnuvası

“Kadın Cinayetine Dur” konulu Bowling Turnuvası yapıldı. Turnuva; İç Anadolu İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED), Ostim Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD), Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), 40 Fikir Bi Fayda oluşumu ve Mavi Danışmanlık işbirliği ile gerçekleştirildi.

AKYÜREK: ZORUNLU AİDATLAR İŞ İNSANLARINI MAĞDUR EDİYOR

İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek "Sanayi ve Ticaret Odalarının iş insanlarından aldığı zorunlu aidatların adil olmadığını ve büyük sıkıntılara neden olduğunu" söyledi.

Nur İçinde Yatanlara Yakışmayan Bir Müze

Sakarya Meydan Savaşı sırasında ana komuta merkezi ve en önemli üs olan Malıköy'deki Tren İstasyonu, Türk Ordusunun lojistik merkezi, reviri, mühimmat deposu olarak kullanılmıştı. Bugün bir müze olarak önemli bir görev üstlenen tren istasyonu bakımsızlığı ile üzüyor.

Akyürek Deneyimlerini Paylaşacak

Başkanımız Mehmet Akyürek'in de yer aldığı "40 Fikir 1 Fayda" oluşumunun basında yer alan haberleri

40 Fikirden 'Bi' Değil 40 Fayda Çıktı

OSİAD Onursal Başkanı, İÇASİFED Genel Başkanı ve 40 Fikir Oluşumunun kurucusu iş insanı Mehmet Akyürek deneyimlerini etkinliğe katılanlarla paylaştı.

Tahsil Edilemeyen Paradan Vergi Alınmamalı

İçasifed Başkanı Akyürek "Hükümetten düzenleme bekliyoruz"

Türkonfed'in 13. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) İstanbul’da gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimini belirledi. Yapılan seçimde TÜRKONFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan oldu.

Türkonfed Genel Sekreterler Toplantısı İskelem Otel'de Yapıldı

TÜRKONFED ve İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik'in ev sahipliğinde, yapılan Genel Sekreteler toplantısında Türkonfed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu'nun açılış konuşmasının ...

İçasifed 9. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu İÇASİFED'in 9. Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet AKYÜREK Başkanlığa yeniden seçildi. Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Talay Konferans Salonu’nda ...

Ustalara Ödül Töreni

İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde yapılan “USTALARIMIZA ÖDÜL” Töreni Ankara Konağı’nda yapıldı. Açılış konuşmalarını İçasifed Başkanı Sn. Mehmet AKYÜREK ...

KISİB Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanlarının, geniş bir platformda işbirliği yapabilmeleri ve ticari ilişkilerini güçlendirmeleri amacıyla oluşturulan, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Birliği'nin (KISİB) ve bu Birlik için oluşturulan “kisib.globalpiyasa.com”...

Kadının Türküsü Yenimahalle’de Söylendi

Yenimahalle Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED), Ankara Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) ve Halk Müziği ve Oyunları Araştırma ...

İÇASİFED'den İlçe Emniyet Müdürüne Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet AKYÜREK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve OSİAD Başkanı Ahmet KURT, Yönetim Kurulu Üyesi ve BAGİAD Başkanı Bahri KÜPELİ, Yönetim Kurulu Üyemiz, ilçemize atanan Emniyet Müdürü ...

İÇASİFED'den Hasanoğlan Siad'a Ziyaret

İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu İÇASİFED’in Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak, Hasanoğlan Siad Başkanı Çetin Tekin’i ziyaret ettiler.

İÇASİFED

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Uzay Çağı Cad. No : 50/A Ostim Yenimahalle Ankara