1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

BAGİAD Genel Kurulu Yapıldı

PDF Yazdır e-Posta

BAGİAD GENEL KURULU YAPILDI


Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD)’ın 2012-2013 yıllarına ait 3. olağan genel kurulu OSTİM Atisan Sanayi Sitesi idare binası Ata salonunda gerçekleştirildi.

Genel kurulun açılışında konuşan BAGİAD Başkanı Bahri Küpeli, 2012 ve 2013 yılının ilk çeyreğinin ekonomik olarak önceki yıllara nazaran zorlu geçtiğini, kendisinin de bu dönemde görevini başarıyla yerine getirmeye çalıştığını söyledi. 

Küpeli, Ülkemizde resmi verilere göre her 100 kişiden 15’i işsizdir. Bugün işsizlik ve reel sektörün yaşadığı finans sorunları ayrı ayrı ele alındığında Türkiye’nin sorunlarından hangi politikalarla çıkılacağı belli değildir. Türkiye’de üretenin ve girişimcinin sahibi yok. Türkiye çelişkiler ülkesi olarak hızla sonu belli olmayan bir yere doğru yol almaktadır. Güvenlik, işsizlik, yoksulluk ve açlıkla mücadele yerine günü kurtarma politikaları geçmişte de bu ülkeye zarar verdiğini söyledi. 
Reel sektörün yaşadığı finans sorunlarına dikkat çeken BAGİAD Başkanı Bahri Küpeli, Bankaların yüksek karlar elde ederek sürdürdükleri yaşamları, KOBİ’lerin giderek içinden çıkılmaz bir sürece doğru da gittiği görülmesi gereken bir gerçektir” diye konuştu. 
Başkan Bahri Küpeli, BAGİAD’ın Temiz Enerji’nin daha çok kullanımı konusunda yaptıkları çalışmaların süratle meyve verdiğini bunun için de iki yıldan bu yana sürdürdükleri Türkiye Temiz Enerji Projelerine Finansman Destekleri toplantılarına Anadolu’da ve Ankara’da hız kesmeden devam ettiklerini vurguladı. 
Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) üçüncü olağan genel kurulunda seçimlere tek liste ile gidildi. Genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçilen Küpeli, “Daha yapacak çok işimiz var. BAGİAD KOBİ’lerin ve Girişimcilerin yeni gücü olarak yeni yıldır durmadan çalışıyor.” dedi. 
Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD’ın OSTİM Atisan Sanayi Sitesi idare binası Ata salonunda gerçekleştirilen III. Olağan Genel kurulunda derneğe 9 yeni üye katımlı gerçekleştirilerek katılım belgeleri takdim edildi.

 
Daha sonra yapılan seçimlerde önümüzdeki üç yıl için Bagiad’ın Yönetim, Denetim, Onur ve Danışma Kurulu ile federasyon üst kurul delegelikleri için seçimler yapıldı. 
Yapılan seçimler sonucunda BAGİAD Yönetim kuruluna; Bahri Küpeli, Mahir Çelebioğlu, Şemsettin Dermez, ilke Çakar, Nuri Muhammet Yaman, A.Cengiz Baysal, Murat Yetimoğlu, Başar Okçuoğlu, Emre Aydın, 
Denetim Kuruluna ise Halil Coşkun Beyoğlu, M. Nevzat Eke, Hüseyin Doğan seçildi. 
Bagiad’ın yeni dönem Danışma Kurulu ise şu isimlerden oluştu. Avukat Ünsal Toker, Avukat Hacı Ali Bulut, İbrahim Aksöz, Naki Demir, Haluk Karaman, Erhan Ulugöl, İsmail Özdemir, İrfan Baykurt, Mahir Çelebioğlu, Umut Tolga Aktepe, Nuh Çelik, Haluk Karaman, Ali Cemal Metin. 
BAGİAD Onur Kuruluna ise; Yaşar Özelge, Prof.Dr. Avukat Metin Feyzioğlu, İbrahim Aksöz, Giray Balcı, Fatih Çetinkaya, Haluk Akdağ, Haluk Karaman, Nevzat Ceylan, Ali Coşkun, Fikret Cengiz seçildi.
İÇASİFED Üst Kurul Delegeliklerine Şerafetdin Terzi, Bilge Hakan Açıl, İbrahim Aksöz, Naki Demir, Tayfun Gögen ve Recep Yukarıkır seçildi.

 

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94