1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Türkonfed'in Anıtkabir Ziyareti

PDF Yazdır e-Posta

 TÜRKONFED’İN ANITKABİR ZİYARETİ

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED heyeti Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk koydu ve ardından Anıtkabir özel defteri imzaladı. Türkonfed Başkanı Tarkan Kadooğlu özel deftere şunları yazdı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladığımız bugünlerde Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) olarak, Cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye ve millet iradesine bağlılığımızı göstermek için huzurunuzda olmaktan büyük onur duyuyoruz.

Zor ve çetin şartlarda ilan edilen Cumhuriyetimizin değeri, bugünlerde çok daha iyi anlaşılmaktadır. Ülkemiz ve dünya bir ateş çemberinden geçerken, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkeniz, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de ulusların kaderinde “barış”a duydukları hasreti, “barış”ı korumak için gösterdikleri fedakârlığı temsil etmektedir.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkartma hedefleriniz doğrultusunda demokrasi çıtamızı yükselterek, toplumumuzun barış, huzur, refah, bağımsızlık mücadelesine TÜRKONFED olarak ilk günkü kararlılıkla sahip çıkıyoruz. 

Cumhuriyetimizin ilan edildiği günlerdeki birlik ve beraberlik duyguları içinde, toplumsal uzlaşma kültürü ile zor dönemleri atlatacağımıza olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Zat-ı alinize ve dava arkadaşlarınıza, şehit ve gazilerimize; armağan ettiğiniz Cumhuriyet ve ilkeleri için şükranlarımızı sunuyoruz.

Ruhunuz şad olsun!”

Anıtkabir'deki törene Türkonfed Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Başkan Yardımcılarından Aksiad Başkanı Ali Tekin Çelik, Ali Avcı, Ali Eroğlu, Süleyman Sönmez, Senan İdin, Yönetim Kurulu Üyelerinden Aydın Bahadır, Yahya Alper Bektaş, Metin Çekçek, Faruk Ekinci, Emin Bahri Uğurlu, İbrahim Yılmaz, İçasifed Başkan Vekili ve Osiad Başkanı Ahmet Kurt, Osiad Y.K. Üyesi Tayfun Angın, İçasifed Yönetim Kurulu Üyelerinden  Hasanoğlan Siad Başkanı S. Çetin Tekin,Bagiad Başkanı Bahri Küpeli, Kemal Bereket, İçasifed önceki dönem Başkanı Nihat Güçlü, İçasifed Üyesi derneklerden Konya İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Nurullahoğlu, Aksiad Yönetim Kurulu Üyelerinden Ayşegül Türksever Yaylacı, Ertekin Şan ve Celalettin Keleş katıldı. 

Heyet daha sonra Türkonfed - İçasifed - Yüf Ortak Yönetim Kurulu Toplantısını yapmak üzere Türkonfed Başkan Yardımcısı ve Aksiad Başkanı Ali Tekin Çelik'in Akyurt'ta bulunan firması olan Sera Grup Şirketlerine gitti ve burada fabrikayı gezerek yetkililerden üretim hakkında bilgi aldı.

Toplantıda Yönetim Kurulu Üyelerine Türkonfed hakkında ve yapılan çalışmalar hakkında Türkonfed Genel Sekreteri Arda Batu tarafından bilgi verildi. Türkonfed'in genişleme, yapılanma ve gelecek planlarını anlatan Genel Sekreter Arda Batu bir sonraki ziyaretlerinin Aksaray'a giderek oradaki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Toplantıdan sonra Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Ali Tekin Çelik ev sahipliğide Derin Led'de akşam yemeğinde bir araya geldi. Akşam yemeğine Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener, Akyurt İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ, İçasifed Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ahmet Kurt, A. Azmi Kelemcisoy, Bahri Küpeli ve Akyurt Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
 

trkonfed logo

İÇASİFED, TÜRKONFED Üyesidir.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94