1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

ÜNİVERSİTE – İŞ DÜNYASI İŞBİRLİĞİ PLATFORMU TOPLANTISI AKYURT’TA YAPILDI

PDF Yazdır e-Posta

 ÜNİVERSİTE – İŞ DÜNYASI İŞBİRLİĞİ PLATFORMU TOPLANTISI AKYURT’TA YAPILDI

Başkanlıklarını Ankara Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Erkan İBİŞ ile TÜSİAV Başkanı Sn. Veli SARITOPRAK’ın yaptığı Üniversite – İş Dünyası İşbirliği Platformu’nun 2015 Güz Dönemi Toplantısı, İÇASİFED Başkanı Sn. Mehmet AKYÜREK’in himayelerinde 17 Ekim günü saat 12:30’da Akyurt’ta AKSİAD Başkanı Sn. Ali Tekin ÇELİK’in ev sahipliğinde Derin Led’in toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıya Ank. Ünv. Rektörü ile birlikte Rektör Yardımcıları, Teknopark Yöneticileri, Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri ve yirmi kişilik bir bilim insanı grubu katıldı.

Ayrıca Akyurt Kaymakamı Sn. Tuğba YILMAZ, Akyurt Belediye Başkanı Sn. Gültekin AYANTAŞ, İÇASİFED Başkan Vekili Sn. Ahmet KURT, Ankara milletvekili Sn. Ali İhsan ASLAN, Ankara iş dünyasını temsil eden STK başkanları ve çok sayıda sanayici ve işadamı da toplantıda bulundu.

Etkinlik, öğle yemeği ikramından sonra AKSİAD Başkanı Sn. Ali Tekin ÇELİK’in toplantının Akyurt’ta yapılmasından duyduğu memnuniyeti ve dernek olarak da Sera Grup olarak da bu iş birliğine çok önem verdiklerini ve desteklediklerini ifade ettiği konuşması ile başladı. Ardından sırasıyla Sn. Veli SARITOPRAK, Sn. Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Sn. Gültekin AYANTAŞ ve Sn. Tuğba YILMAZ’ın yaptıkları Üniversite - İş Dünyası işbirliğinin sorunları, çözüm önerileri ile önemine değinen konuşmaları ile tamamlandı.

Toplantı sonrasında Derin Led ve Sera Reklam üretim tesislerini gezen ve üretim aşamaları ile ilgili bilgiler alan heyet, çeşitli incelemelerde bulundu.

Gezi programını ve incelemelerin tamamlayan heyet, hatıra fotoğrafları çekimini müteakiben uğurlandı.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94