1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

İçasifed'den Hasanoğlan Siad'a Ziyaret

PDF Yazdır e-Posta

 İÇASİFED’DEN HASANOĞLAN SİAD’A ZİYARET

İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu İÇASİFED’in Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak, Hasanoğlan Siad Başkanı Çetin Tekin’i ziyaret ettiler.

Lalahan’da bulunan atık madeni yağların toplanması ve geri kazanımı alanında faaliyet gösteren Engin Geri Kazanım firmasının sahibi ve Mamaklı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İbrahim Engin’i ziyaret ederek fabrika hakkında bilgi aldı. “200 kg Ham Petrol’den 3 kg. baz yağ elde edilirken biz 5 kg. atık yağdan 3 kg. baz yağ elde ediyoruz” dedi.

Daha sonra Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları fabrikasını ziyaret eden heyet burada 29 Ekim 1923 yılında dünyaya gelen Sabahattin Tuncer’i ziyaret etti. Sabahattin Tuncer, Ulus'ta 20 metrekarelik dükkânda başlayan iş hayatında bugün bir marka haline gelmiş Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları'nın kurucusu sanayi duayeni ve ustasıdır.

Heyet son olarak Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Çetin Tekin’in firması Radsan ve Betonel’e geçerek burada Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Hassiad Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte öğlen yemeğinde bir araya geldi.

hassiad-4

Organizasyon için Hassiad Başkanı’na teşekkür eden İçasifed Başkanı Mehmet Akyürek, "Federasyon olarak sanayicileri yerinde ziyaret ederek birbirimizle iş birliği yapma olanaklarını inceliyoruz. Esas amacımız, oluşturduğumuz iş birlikleriyle yeni yatırım imkanları araştırmaktır" dedi.

Tüsiav Başkanı Veli Sarıtoprak’ta Hassiad Başkanı Çetin Tekin’e teşekkür etti. Son olarak konuşan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Siz sanayicileri bölgemizde görmek, bizim için çok önemli. Sizler ülke ekonomisinin lokomotifisiniz. Bunun için bize düşen, sanayicilerin önünü açarak yatırım yapmalarını kolaylaştırmaktır. Biz bu konuda elimizden gelen her imkanı kullanarak iş adamlarımıza yardımcı oluyoruz" diye konuştu. Sözlerine İçasifed Heyetine ve Hassiad Başkanı teşekkür ederek tamamlayan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, sanayicileri Elmadağ’da yatırım yapmaya davet etti.

hassiad-5

Öğlen Yemeğinden sonra heyet Radsan ve Betonel firmasını gezerek firma sahibi ve Hassiad Başkanı Çetin Tekin’den bilgi aldı.

hassiad-6

Ziyarete Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Tüsiav Başkanı Veli Sarıtoprak, İçasifed Başkanı Mehmet Akyürek, Ankara Sanayi Odası Başkan Vekili Mehmet Doğanlar, İçasifed eski Başkanı Nihat Güçlü, Aksiad Başkanı Ali Tekin Çelik ve Aksiad Yönetim kurulu Üyesi Kemal Bereket, Osiad Başkan Yardımcısı İsmet Beyazkılıç, Bagiad Başkanı Bahri Küpeli ve Bagiad Yönetim Kurulu Üyesi Alper Gürleşen, Angiad’dan Hacı Ali Yücel, Hassiad’dan Başkan Çetin Tekin ile Yönetim Kurulu Üyeleri Rasim Kahraman, Fatih Erdal ve Veysel Karabaş, Araştırmacı ve sanatçı Pınar Ayhan ile Birka Kimya’nın kurucusu Rauf Birol katıldı.

hassiad-319 Mayıs 1919'da dünyaya gelen Rauf Birol yokluk ve zorluklarla geçen eğitim yıllarından sonra Türkiye'nin ilk deterjan firması olan Birka'yı "Temizlerken kirletmeyelim" felsefesi ile 1953 yılında Ankara'da kurdu. Kireç kaymağından Çamaşır Suyu, tuzdan Tuz Ruhu üreterek temizlik maddeleri piyasasına giren Rauf Birol bugün yaşayan bir sanayi duayeni olmuştur.

 

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94