1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

AKSİAD 10. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

PDF Yazdır e-Posta

AKYURT SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Kurulu 31 Ocak 2012 Salı günü Esenboğa Airport Otelde gerçekleştirildi. Saat 11.00 da başlayan toplantıya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İÇASİFED Başkanı Nihat Güçlü, AKSİAD Başkanı Azmi Kelemcisoy, Aksiad üyeleri ve Akyurt’ta bulunan resmi kurum amirleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından genel kurulun açılışında bir konuşma yapan AKSİAD Başkanı Sn. Azmi Kelemcisoy son dönemlerde Akyurt’un hızlı bir gelişim sergilediğini bu gelişmede Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Akyurt Belediyesinin önemli katkıları olduğunu belirterek “Akyurt’a yapılacak olan uluslararası fuar alanı bölgemize ve ülkemize önemli katkılar sağlayacak. Sanayiciler olarak biz raylı sisteminin de bölgemize gelmesini rica ediyoruz ”dedi. İÇASİFED Başkanı Sn. Nihat Güçlü ise yaptığı konuşmada “Akyurt gerek bünyesindeki Esenboğa havalimanının 25 ülkeye direk uçuş yapması ilçeyi daha da bir cazibe merkezi haline getiriyor. Fuar alanının hayata geçmesi ve bu bölgeye organize sanayi bölgesi kurulmasıyla bölgedeki büyüme daha büyük ivme kazanacaktır” dedi.
Genel kurula hitaben bir konuşma yapan Akyurt Belediye Başkanı Sn. Gültekin Ayantaş Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmiş olan Uluslararası Ankara Fuar Alanı Bölgesi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Başkan Ayantaş “İlçemiz hızla büyüyen ve her geçen gün yeni yatırımlara ev sahipliği yaparak hızla gelişen bir ilçe.İlçemize yeni yatırımların kazandırılmasında bizlere verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Melih Gökçek’e çok teşekkür ederiz ”dedi.

İlçe Kaymakamı Sn. Mustafa Yiğit ise yaptığı konuşmada “Son dönemlerde yapılan yatırımlarla Akyurt hızla gelişen, gündüz nüfusu 50 bin i aşan ve Türkiye ortalamasının 3 katı göç alan bir ilçe. İlçede her geçen gün eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye yeni yatırımlar hayata geçmekte. İlçemizde son dönemlerde hizmete giren Endüstri Meslek Lisesi ilçedeki kalifiye eleman sıkıntısını giderecek. Yeni hizmete giren 112 Acil Servisi de yaralanma ve iş kazalarında acil müdahale ederek can kayıplarını en aza indirecek.” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkarak AKSİAD Genel Kuruluna hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Melih Gökçek, Ankara’nın geçmişte memur kenti olarak anıldığını ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projeler ve yaptıklarıçalışmalarla Ankara’nın vizyonunun değiştiğini belirtti. Son yıllarda açılan AVM’lerle Ankara ticaretin canlandığını, kurulan hastanelerle de Ankara’nın tıbbın merkezi haline geldiğini belirten Gökçek sanayiyi ve sanayiciyi çok önemsediklerini, sanayi yatırımlarına ücretsiz altyapı desteği verdiklerini ifade etti. Başkan Gökçek “3 yıl önce Akyurt’ta sanayicilerle yaptığımız görüşmede siz istihdamı %50 arttırın bizde size destek olalım demiştik, Akyurt bu hedefe ulaştı. Sanayicimiz istihdam sağladığı müddetçe biz onlara destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Ankara Uluslararası Fuar Alanıinşaatına 2012 yılı içerisinde başlanacağını belirten Başkan Gökçek, ilk olarak 50 bin metre kare kapalı alan, 50 bin metre kare açık alan olarak inşaa edilecek fuar alanı projesi Ankara’yı Ticaretin başkenti yapacağını, Fuar AlanıProjesi kapsamında birde film platosu projelendireceklerini ve bu plato da çekimi gerçekleştirilecek filmlerle de Ankara’nın tanıtımına önemli katkılar sağlayacaklarını belirtti.

AKSİAD Başkanı Azmi Kelemcisoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih Gökçek'e 11. Olağan Genel Kurul'a katılımlarından dolayı bir plaket verdi.

AKSİAD 11. olağan Genel Kurulu verilen Öğle Yemeğinin ardından Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Sn. Erdal Sağlam'ın "Küresel Krizin Neresindeyiz ve Türkiye'nin Konumu Neresidir?" başlıklı konuşması ile devam etti.

Olağan Genel Kurul'da Akyurt Belediye Başkanı Sn. Mustafa Yiğit'e, Akyurt Belediye Başkanı Sn. Gültekin Ayantaş'a, İÇASİFED Başkanı Sn. Nihat Güçlü'ye ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Sn. Erdal Sağlam'a katılımlarından dolayı birer plaket verildi. 

AKSİAD 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu, 2012 Bütçesi ve Gelir-Gider Tablolarının okunması ve onaylanmasının ardından sona erdi.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94